Hjem Nyheter Verschoor slo tilbake

Verschoor slo tilbake

Bilde: Dutch Photo Agency

Under helgens Formel 2-løp i Jeddah så var det serieveteran Richard Verschoor det skulle handle om både på godt og vondt. I sprintløpet krysset nederlenderen mål først, men på grunn av tidsstraff ble det til slutt en fjerdeplass. Dette er ikke ukjent kost for Verschoor, som tidligere har mistet tre Formel 2-seiere på grunn av diskvalifikasjon. Arvid Lindblad tok seieren i sprintløpet, mens nederlenderen slo tilbake med seier i hovedløpet.

I sprintløpet var det Formel 2-veteranen Richard Verschoor som startet fra det beste startsporet. Inn mot første sving endte Cian Shields i barrieren og sikkerhetsbilen måtte ut for første gang. Verschoor fortsatte å lede ann i front, men pådro seg en femsekunders straff for å presset en bil av banen. På runde 16 ble Jak Crawford stående etter en snurring i sving 1, og sikkerhetsbilen måtte ut nok en gang. Verschoor klarte ikke å bygge opp et stort nok forsprang på de siste rundene, og dermed ble det Arvid Lindblad som arvet seieren. Pepe Marti og Alexander Dunne havnet på andre- og tredjeplass bak briten som ble tidenes yngste Formel 2-vinner.

Hovedløpet ble en relativt ryddig avfære, der Jak Crawford klarte å holde på ledelsen fra start. Sprintløpets ulykkesfugl Richard Verschoor, holdt seg ute på banen lenge på de harde dekkene, og kom ut på andreplass bak Jak Crawford med fem runder igjen. Ut på siste runde klarte veteranen å ta seg forbi Jak Crawford og tok dermed sin femte seier i sin Formel 2-karreire. Crawford måtte dermed se seg fornøyd med en andreplass, mens Victor Martins endte på en tredjeplass.